Wielka Orkiestra zagra w gminie Gąbin! W najbliższą niedzielę!

W najbliższą niedzielę (14 stycznia) w wieli miejscach świata odbędzie się 26 finał Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podczas którego będą zbierane fundusze na sprzęt do leczenia noworodków. Gmina Gąbin również zagra z "owsiakową" orkiestrą. Będą rozgrywki sportowe i koncert. Wolontariusze w Gąbinie i Dobrzykowie będą zbierali datki do puszek. Łącznie 60 młodych ludzi będzie kwestowało w różnych miejscach. 

W Gąbinie od samego rana będziemy mogli spotkać wolontariuszy w okolicach kościoła i starówki. Gąbiński sztab w sumie liczy 60 osób. Działa przy miejscowym Gimnazjum.

O godzinie 11 w hali sportowej rozpocznie się V Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków. W rozgrywkach weźmie 8 drużyn strażackich. Każda z nich podczas rozpoczęcia turnieju wrzuci wpisowe do orkiestrowej puszki. Dzięki temu oprócz aspektu sportowego zawodnicy zasilą konto fundacji.

O godzinie 15 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Gąbinie rozpocznie się koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Gąbinie. Pierwsza część koncertu będzie trwała do godziny 16. W przerwie odbędzie się licytacja orkiestrowych gadżetów. O godzinie rozpocznie się druga część popisu młodych muzyków. Potrwa do godziny 18.

Również Dobrzyków aktywnie włączy się w zbiórkę dla WOŚP. Wolontariusze z dobrzykowskiego Gimnazjum będą zbierać pieniądze do puszek przy miejscowym kościele przed każdą Mszą i po jej zakończeniu.

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama


baner boczny

folk

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress