Proboszcz w Gąbinie do końca lutego!

Po wtorkowym proteście pod gąbińskim Kościołem emocje jeszcze nie opadły. W dniu 10 stycznia delegacja parafian spotkała się z Księdzem Biskupem Mirosławem Milewskim i Kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Płocku Księdzem Piotrem Grzywaczewskim. Na ręce przedstawicieli władz kościelnych złożone zostało pisemne żądanie o zwolnienie Księdza Proboszcza Józefa Szczecińskiego z funkcji Proboszcza gąbińskiej Parafii. Rzecznik Kurii Diecezjalnej w Płocku poinformowała, że podjęto decyzje w sprawie gąbińskiej parafii. 

Jak informuje rzecznik prasowy Elżbieta Grzybowska Biskup pomocniczy po spotkaniu z parafianami odbył rozmowę z Księdzem Proboszczem i wysłuchał wyjaśnień zaistniałej sytuacji. - Ksiądz Proboszcz mając na uwadze osiągnięcie wieku emerytalnego oraz dobro duchowe wspólnoty parafialnej poprosił Księdza Biskupa Płockiego o przejście na emeryturę z dniem 28 lutego. Biskup przychylił się do prośby - kontynuuje Elżbieta Grzybowska.

grafika: Facebook.com    

Komentarze: 17

parafianin 11 stycznia 2018 o 13:13

wstyd i hańba. w ten sposób podziękować za wieloletnią pracę dla parafii. A dzięki komu działa ogrzewanie w kościele?, kto odnowił elewacje i wnętrze kościoła?, kto wyremontował cmentarz przy kościele i zadbał o porządki na cmentarzu grzebalnym? a parking, nagłośnie i oświetlaniu kościoła i wiele, wiele innych rzeczy nie tylko materialnych. Księże Proboszczu nie wszyscy popierają protestujących ale skoro Ksiądz podjął decyzję o odejściu, osobiście dziękuję za wiele lat owocnej pracy dla społeczności parafialnej w Gąbinie

Odpowiedz

  czarny 11 stycznia 2018 o 23:35

  brawo

  Odpowiedz

  Monika 12 stycznia 2018 o 03:13

  Nie zgadzam się z tym listem i nie podpisuje się pod nim.

  Odpowiedz

   Jan 15 stycznia 2018 o 18:11

   Podpisy zostały od wielu osób wyłudzone. Były zbierane w obronie Wojtka grabarza, a zostały użyte przeciwko Proboszczowi. Typowa uczciwość małomiasteczkowej „inteligencji”.

   Odpowiedz

  XD 13 stycznia 2018 o 11:54

  XDDDDDDDDDDDDDDDD

  Odpowiedz

parafianka 11 stycznia 2018 o 21:13

Wielki szacunek dla Księdza Proboszcza! W ten sposób potrafią się zachować tylko ludzie z zasadami. O zachowaniu protestujących, poprzednik napisał, że to jest wstyd i hańba. Uważam,że zachowanie grupy frustratów jest przykre i żenujące nie tylko dla Księdza Proboszcza ale i dla wielu parafian. Pycha zwykle kroczy przed upadkiem. Czego jeszcze będziemy świadkami, jeśli kolejny proboszcz przestrzegając zasad wiary nie sprosta oczekiwaniom autorów pisma do Ks.Biskupa?

Odpowiedz

  paulus 12 stycznia 2018 o 11:39

  W pełni popieram poprzednie komentarze. Szkoda tylko, że autorzy tego listu nie chcą ujawnić publicznie swych nazwisk. Sama treść i forma też pozostawia wiele do życzenia Gdzie z ich strony dobra wola, chęć współpracy. Ale ta grupka to nie cała parafia, myślę, że większość parafian nie utożsamia się z nim i. w tle tego sporu ktoś próbuje załatwić swoje interesy, wykorzystując naiwność ludzką. Sądzę, że większość parafian nie zapomni jak dobrym gospodarzem był ksiądz Proboszc, ile serca i zdrowia zostawił dla naszej parafii. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla księdza proboszcza.

  Odpowiedz

Paweł 12 stycznia 2018 o 10:02

Nie zgadzam się z listem części parafian. Księże Proboszczu dziękuje za wieloletnią prace w naszej parafii

Odpowiedz

Ewa 12 stycznia 2018 o 14:25

Znane są dokonania materialne Ks.Szczecińskiego. Na pewno był dobrym gospodarzem, zatroskany o parafię, rozmodlony. Atakowany był z chwilą przybycia do parafii. Dla niektórych atak na Proboszcza był odczuwalny jako przyjemność i tylko ganiali za konfliktem, powielali sytuacje, zmieniali fakty.
Ks.Szczeciński długo nie zniechęcał się opiniami, posądzeniami, był cierpliwy i zdeterminowany w swoich działaniach, służył dobrem, wskazywał na wartości. W czasach promowania indywidualizmu posłuszeństwo wobec pracodawcy, zwłaszcza duszpasterza i proboszcza rodzi opor, pomówienia i ataki, które stały się nawykiem. Idzie to jak zaraza: Dobrzyków, Radziwie, Gąbin……
Reżyserują to Ci, którzy pokazują się w Kościele z okazji sakramentu w rodzinie, pogrzebu kierując się wyłącznie tradycją.
Uważam, że władze kościelne nie powinny rozwiązywać problemu przychylając się do żądań obwarowanych agresją, wulgarnością, chamstwem. Nawet wystosowane pismo do Ks.Biskupa swoją treścią nic nie wnosi i uwłacza godności urzędu.
Żyjemy więc w czasach niejednoznaczności nawet w Kościele. Ostatecznie oddany parafii, świadomy swoich zadań Kapłan staje się niepewnym swojej wartości dla Kościoła.
Wiara słabnie, a z tym religia traci wpływ na zachowania ludzi. Zdziczenie obyczajów w stosunku do ludzi nie zależnie jaką pełnią funkcje, kim są i co robią osiągnęło szczyt.
Parafianka

Odpowiedz

Ewa 12 stycznia 2018 o 14:36

Pocieszające dla Ks.Szczecinskiego niech będzie, że Pan Jezus nie obiecywał doraźnych sukcesów kapłańskiego apostolstwa.
Parafianka

Odpowiedz

Jan 12 stycznia 2018 o 22:15

Smutne jest to grupka, że pogubionych życiowo ludzi terroryzuje całą parafię i zamyka kościół wszystkim wiernym. Ksiądz Józef Szczeciński nie godził się na swawolę religijną tych ludzi i nie schlebiał ich próżnościom. Wyrażam ogromny szacunek dla postawy księdza i ogromu pracy jaki wykonał dla tej parafii. Przypomnę jeszcze, że wyrzucanie proboszczów z parafii św. Mikołaja to już taka lokalna tradycja Gąbinian.

Odpowiedz

Luka 14 stycznia 2018 o 01:03

Proszę o publikację „załącznika z podpisami części parafian”…..

Odpowiedz

Bogda 14 stycznia 2018 o 07:36

Można lubić lub nie lubić księdza Proboszcza. Różnorodnie oceniać sposób zarządzania parafią. Nie można jednak kwestionować pracy, jaką ksiądz Szczeciński tu dokonał. Jednocześnie skandaliczne zachowanie części parafian zasługuje na najwyższe potępienie. W tak chamski i wulgarny sposób nie można załatwić żadnego konfliktu. A jeszcze te groźby o zamknięciu Kościoła. To nie jest prywatny folwark. Po prostu wstyd dla całego Gąbina! Moi drodzy nie triumfujcie. Zło nigdy nie zostanie bezkarne.

Odpowiedz

wiesława 14 stycznia 2018 o 12:43

Pani która jest prowodylem akcji pod Kościołem i wytyka Proboszczowi wulgarne odzywki do parafian,
sama grzecznością ani kulturą osobistą nie świeci, Wiele osób miało okazję słyszeć jak wulgarnie wypowiadała się o Proboszczu i ludziach którzy śmieli mieć inne zdanie na ten temat niż ona,
Szkoda że Policja nie zbadała tej grupki ludzi pikietujących pod Kościołem pod kątem trzeźwości bo ponoć unosił się swądek alkoholu w powietrzu.

Odpowiedz

XDDDD 14 stycznia 2018 o 13:59

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Odpowiedz

Tomek 15 stycznia 2018 o 02:07

Dziękuję Księdzu za wycieczki które organizował dla dzieci. Bardzo dobrze współpracowało mi się z Księdzem. Przykre jest to co się stało w Parafii Gąbin.

Odpowiedz

Reklama


baner boczny

folk

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress