Tragedia w sylwestrowy wieczór! Nie żyje mieszkanka Gąbina!

31 grudnia około godziny 19:15 Policja otrzymała zgłoszenie o próbie samobójczej, której dokonała jedna z mieszkanek Gąbina. Policjanci natychmiast udali się na miejsce. Do zdarzenia wysłano również załogę pogotowia ratunkowego z Gostynina. W tym samym czasie strażacy z Gąbina otrzymali informację o zdarzeniu. Poinformowali o tym fakcie dyżurnego PSP w Płocku i alarmowo pospieszyli na ratunek poszkodowanej. 

Strażacy pod dotarciu na miejsce przystąpili do udzielania kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy. W akcji ratunkowej wykorzystali defibrylator AED, który jest na wyposażeniu gąbińskiej jednostki. Po kilkunastu minutach na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który wraz ze strażakami kontynuował reanimację. Do działań włączyli się również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku, którzy dodatkowo zostali skierowani do pomocy ratownikom pracującym na miejscu.

W czasie trwania akcji ratunkowej zasłabł jeden z mieszkańców posesji, na której trwała walka o życie 39 letniej kobiety. Strażacy przystąpili do udzielania pierwszej pomocy do przyjazdu drugiej karetki.

Niestety mimo starań ratowników i strażaków z OSP Gąbin i PSP Płock nie udało się uratować kobiety, która targnęła się na swoje życie. Po zakończeniu akcji ratunkowej czynności na miejscu prowadziła Policja pod nadzorem Prokuratora.

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama


baner boczny

folk

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress