Ministranci z Gąbina wzięli udział w Mistrzostwach Polski w szachach! [zdjęcia]

18 i 19 listopada dwóch szachistów z klubu PUKS Mikołaj Gąbin uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Ministrantów w szachach szybkich i błyskawicznych. W zawodach, które odbywały się w Starachowicach uczestniczyło 114 zawodników-ministrantów z całej Polski. Reprezentanci Gąbina pokazali się z bardzo dobrej strony.

W szachach szybkich Michał Paczkowski zajął IX miejsce w klasyfikacji ogólnej, a w klasyfikacji pomocniczej w kategorii V-III zajął III miejsce. Drugi zawodnik - Piotr Szczypawka zajął 23 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

W klasyfikacji drużynowej, drużyna z Gąbina grając dwoma zawodnikami, a nie czterema jak pozostałe drużyny zajęła VIII miejsce na 21 ekip.

Następnego dnia w szachach błyskawicznych nasi zawodnicy zamienili się miejscami. Piotr Szczypawka zajął VIII miejsce w klasyfikacji generalnej i II miejsce w klasyfikacji dodatkowej w kategorii V-III. Michał Paczkowski tego dnia zajął 13 miejsce w klasyfikacji generalnej. Zespołowo zajęli również VIII miejsce.

Zawodnicy zapowiadają udział w następnych mistrzostwach ministrantów i walkę o czołowe lokaty. Trzymamy kciuki!

źródło: PUKS Mikołaj Gąbin