Błękitni podzielili się punktami w Duninowie! [zdjęcia]

Błękit2Za nami VII kolejka płockiej A-klasy. Tym razem zespół Błękitnych Gąbin gościł w Duninowie gdzie zmierzył się z miejscową Wisłą. Mecz zapowiadał się bardzo interesująco ponieważ na boisku spotkali się liderzy tabeli. Był to mecz o pierwsze miejsce w stawce.

Mecz od początku toczył się pod dyktando gąbińskiej drużyny. Piłkarze stwarzali dogodne sytuacje do strzelenia bramki, ale zawsze brakowało trochę szczęścia i nie udało się umieścić piłki w bramce przeciwników. Goście kontratakowali i dwa razy w pierwszej połowie interwencjami klasy światowe popisał się debiutujący w tym sezonie bramkarz Michał Kłosek. Gdy wydawało się, że do przerwy będzie bezbramkowy remis sprawy w swoje ręce wziął Krystian Wasilewski. Minął kilku rywali i wystawił piłkę do pustej bramki Mateuszowi Kobuszewskiemu, a ten nie zmarnował okazji i strzelił swojego debiutanckiego gola w tym sezonie.

Druga połowa spotkania miała zupełnie inny przebieg. Piłkarze gospodarzy wyszli na drugie 45 minut meczu bardzo zmotywowani i zepchnęli Błękitnych do defensywy. Gra przyjęła dość agresywny charakter. Gospodarze popełniali dużo fauli na co pozwalał arbiter, sędziując mecz wręcz w angielskim stylu. Gospodarze naciskali, aż wreszcie w 70 minucie nieporozumienie między obrońcą a bramkarzem wykorzystał zawodnik Wisły i wyrównał wynik mecz na 1:1.

Zawodnicy z Duninowa poczuli wiatr w żagle i ruszyli za ciosem. Kilka minut później za zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców Błękitnych sędzia podyktował rzut karny. Zawodnik gospodarzy nie trafił w światło bramki. Od tego momentu tempo gry zmalało, trenerzy obu drużyn zaczęli wpuszczać na boisko nowych zawodników. Niestety to też nie pomogło w podwyższeniu wyniku.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Trzech podstawowych zawodników Błękitnych opuściło boisko z kontuzjami. Jak mówi stare przysłowie "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta", Tak było też tym razem. Po remisie w Duninowie na pozycję lidera wskoczyła ekipa Stoczniowca. Duninów znalazł się na drugim miejscu, a Błękitni spadli na trzecie miejsce tracąc dwa punkty do lidera.

Skład: Michał Kłosek – Maciej Jankowski (89’ Kacper Podgórski), Filip Strzegowski (70’ Krzysztof Sawicki), Marcin Bartnicki, Marcin Gieras – Wojciech Ziarkowski, Krystian Wasilewski (78’ Mariusz Opasiński), Jakub Osmański (87’ Patryk Wasiak), Adrian Wypyszyński – Maciej Piotrowski (60’ Kamil Woliński), Mateusz Kobuszewski (55’ Jakub Kujawa) /