Gąbin Biega kilkukrotnie na podium w Soczewce! Są coraz lepsi! [zdjęcia]

22050118_1549834508430311_6999045970617605230_n30 września w Soczewce odbył się bieg przełajowy pod nazwą Soczewka z BOP. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach: 5,8 km i 11,6 km. W każdym z dystansów gąbińska drużyna wystawiła swoją reprezentację. Łącznie Miasto i Gminę Gąbin reprezentowało 11 osób. Kilku z członków drużyny wywalczyło puchary w klasyfikacji indywidualnej. W klasyfikacji drużynowej reprezentantom Gąbina zabrakło 32 sekundy do III miejsca i 2 minuty do II miejsca. To świadczy o bardzo wysokim poziomie uczestniczących ekip biegowych.

W biegu na dystansie 5,8 km wystartowały 4 osoby. Sylwia Sikora zdeklasowała rywalki i zajęła I miejsce OPEN ustanawiając również rekord trasy. Sebastian Machała uzyskał czas 26:10, Krzysztof Chodorowski ukończył bieg z czasem 30:25. Swój debiut podczas zawodów biegowych miała Michalina Temanson, która uzyskała czas 34:45. Co ciekawe, Michalina od tygodnia trenuje z drużyną Gąbin Biega i już bardzo dobrze sobie radzi. Gratulacje!

Drugi dystans to 11,6 km. W tej kategorii wystartowało 6 biegaczy. Najlepiej wypadł Tomasz Kamiński, który z czasem 44:05 zajął I miejsce w kategorii i wysokie, V miejsce  OPEN. Zaraz za Nim uplasował się Krzysztof Kamiński, który zajął VI miejsce OPEN i II w kategorii wiekowej. Monika Wiśniewska, również pobiegła bardzo dobrze dzięki czemu zajęła II miejsce w kategorii wiekowej z czasem 58:04.

Pozostali zawodnicy również wypadli świetnie. Żaden z uzyskanych czasów nie był wyższy niż godzina i pięć minut. W biegu na 11, km wzięli również udział: Dariusz Kiełbasa – 45:45, Krzysztof Kozłowski – 01.02.05 i Jakub Ziółkowski – 01:05:43.

Organizatorzy przewidzieli również kategorię Nordic Walking, w której wziął udział Radosław Wilgocki. Radek zajął II miejsce OPEN.