Błękitni pokonali Małą Wieś! Trzy punkty zostają w Gąbinie!

malaswiesZa nami kolejne spotkanie rozegrane przez Błękitnych Gąbin. Tym razem w meczu VI kolejki płockiej A-klasy zawodnicy zmierzyli się z zespołem Spójnia Mała Wieś. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Spotkanie od samego początku przebiegało pod dyktando naszej drużyny.

Już w 5 minucie sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Gąbina za faul na Macieju Piotrowskim który umie się znaleźć w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Do karnego podszedł obrońca Filip Strzegowski, który dwie kolejki temu skutecznie wykorzystał oba rzuty karne w meczu z Mazowią Słubice. Niestety tym razem bramkarz drużyny gości wyczuł jego uderzenie i obronił rzut karny. Z dobitką Wojciecha Ziarkowskiego nie miał już szans. Błękitni prowadzili 1 do 0.

Po strzelonym golu zawodnicy poczuli się zbyt pewnie i dwie świetne okazje mieli zawodnicy gości, ale w bramce jak profesor zachował się Maciej Budzyński i na tablicy dalej widniał wynik 1:0.

Pod koniec pierwszej połowy padł gol na 2:0. Wyrzut z autu i odegranie Macieja Piotrowskiego. Piłkę w narożniku przejął Wojciech Górecki i pewnym strzałem w długi róg bramki nie dał szans bramkarzowi.

Druga połowa to dominacja i pełna kontrola Błękitnych Gąbin. Nasza drużyna nie mogła podwyższyć wyniku spotkania. Brakowało trochę szczęścia i precyzji. Po zawodnikach widać było piłkarską złość po ostatnim przegranym meczu, która pomogła w odniesieniu zwycięstwa z byłym wiceliderem tabeli. Cieszy powrót do składu kilku zawodników których brakowało w poprzednim meczu i warto dodać że podstawowa jedenastka błękitnych liczyła średnio 23 lata. Po zwycięstwie, Błękitni awansowali na pozycję wicelidera i do lidera ekipy z Duninowa tracą 1 punkt.

Skład: Maciej Budzyński (80’ Karol Nowicki) – Marcin Gieras (80’ Mateusz Kobuszewski), Filip Strzegowski, Marcin Bartnicki, Jakub Osmański (70’ Tomasz Ziarkowski) – Wojciech Ziarkowski, Jarosław Opasiński, Krystian Wasilewski, Wojciech Górecki (75’ Łukasz Górski) – Maciej Piotrowski (65’ Adrian Wypyszyński), Jakub Kujawa (75’ Ahmed Elgebaly).