W Wincentowie Policja zlikwidowała plantację marihuany! [zdjęcia]

20170925_175842Płoccy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich oraz zatrzymali mieszkańca Płocka, który zajmował się uprawą roślin. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli wysuszone i rozdrobnione rośliny konopi. Wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 20 tysięcy złotych. Konopie rosły na bagnach, wśród trzcin. W dotarciu na miejsce policjantom pomagali strażacy z Dobrzykowa z pontonem.

Funkcjonariusze ustalili również, że właścicielem plantacji jest 33 letni mężczyzna. Został zatrzymany w Koszelówce. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli susz roślinny – wysuszone i rozdrobnione konopie, z których można było przygotować prawie 700 tzw. działek – mówi Krzysztof Piasek – Rzecznik KMP w Płocku.

Rośliny były posadzone w workach-doniczkach. Łącznie zabezpieczono 13 krzewów o wysokości ponad 1 metr. Teren na którym znajdowały się rośliny był ogrodzony i osłonięty rosnącymi wokół trzcinami.

Za posiadanie i uprawę środków odurzających w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Płock

 

 

Komentarze: Bądź pierwsza/y

Reklama

12dbaner boczny

folk

rekp

 

Polecamy

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress