Lekcja futbolu od Stoczniowca… [zdjęcia]

22051104_1548477975198464_1610118582094855768_oW minioną niedzielę odbyła się V kolejka Płockiej A-klasy, w której Błękitni Gąbin na wyjeździe rozegrali mecz ze Stoczniowcem Płock. Niestety gospodarze pokonali naszą drużynę aż 5:0. Zespół z Gąbina pojechał na mecz bez kilku podstawowych graczy. To jednak nie może usprawiedliwiać porażki.

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. W 11 minucie po szybkiej kontrze, zespół z Płocka wyszedł na prowadzenie. To zmusiło gości do bardziej otwartej gry przez co nadziewali się na kontrataki. W 15 minucie spotkania zawodnik Błękitnych znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety strzał minął bramkę. W 30 minucie gospodarze prowadzili 2 do 0. Po uderzeniu z dystansu bramkarz błękitnych w znanych tylko przez siebie okolicznościach wrzucił piłkę "za kołnierz". Zaledwie 6 minut później gospodarze wyprowadzili kolejną kontrę i na zegarze widniał już wynik 3:0. Pod koniec pierwszej połowy Błękitni mieli kolejną sytuację sam na sam lecz i tym razem piłka nie trafiła do siatki.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Drużyna z Gąbina starała się atakować i miała dogodne sytuacje ale brakowało bramkowego wykończenia. Po godzinie gry było już 4:0 dla gospodarzy, a ostatnia bramka padła tuż przed końcem meczu., W grze zespołu z Gąbina widoczne są braki kadrowe spowodowane odejściem kilku podstawowych zawodników z końcem ubiegłego sezonu. Nowi, młodzi gracze dopiero uczą się gry ale widoczny jest brak zaangażowania. Ukoronowaniem słabego występu całego zespołu jest kontuzja Dominika Dutkiewicza, który przed czasem musiał opuścić murawę.

Skład: Karol Nowicki – Adrian Wypyszyński, Marcin Bartnicki, Wojciech Ziarkowski, Filip Strzegowski, - Dominik Dutkiewicz (75’ Mariusz Opasiński), Marcin Gieras, Maciej Piotrowski (50’ Łukasz Górski), Tomasz Ziarkowski (50’ Patryk Wasiak), - Jakub Kujawa (70’ Mateusz Kobuszewski), Mudi Elgebaly (65’ Maciej Jankowski)

opracowanie: Błękitni Gąbin grafika: Stoczniowiec Płock