Przez cztery dni pokonali 100 km biegiem! Stanęli na podium! [zdjęcia]

IS_P3100380Dariusz Kiełbasa i Sylwia Sikora wzięli udział w Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Bieg jest niezwykły ponieważ podzielony jest na cztery etapy. Łącznie zawodnicy muszą pokonać 100 km. Choć jest to jeden z najtrudniejszych biegów ulicznych w Polsce reprezentanci gąbińskiej drużyny wypadli bardzo dobrze. Szczególnie Sylwia Sikora, która każdego dnia finiszowała jako jedna z najlepszych kobiet biorących udział w zawodach.

Pierwszy etap zmagań odbył się 31 sierpnia. Biegacze mieli do pokonania 35 kilometrów. Był to najtrudniejszy odcinek zawodów. Dariusz Kiełbasa zajął 18 miejsce OPEN wśród mężczyzn, a Sylwia Sikora 4 wśród kobiet.

Drugiego dnia zmagań zawodnicy mieli do pokonania 29 kilometrów. Sylwia Sikora zajęła 3 miejsce wśród kobiet i 1 miejsce w kategorii służby mundurowe reprezentując jednostkę OSP Gąbin. Dariusz Kiełbasa wśród biegaczy reprezentujących służby mundurowe zajął 3 miejsce również reprezentując gąbińskich strażaków.

Kolejny etap to Półmaraton Hetmański. Tutaj również zawodnicy Gąbin Biega dali się poznać z dobrej strony. Darek Kiełbasa zajął 3 miejsce w służbach mundurowych, a Sylwia Sikora była drugą kobietą przekraczającą linię mety i pierwszą spośród reprezentantek służb noszących mundur.

Ostatni dzień to można powiedzieć odpoczynek po ciężkiej walce. Tego dnia mieli do pokonania zaledwie 15 km. Sylwia Sikora dotarła na metę jako druga kobieta. Darek Kiełbasa był trzeci w służbach mundurowych.

Po czterech etapach sędziowie dodali uzyskane wyniki i wyłonili najlepszych. Nasi zawodnicy również stanęli na stopniach podium. W zawodach wzięło udział 72 zawodników. Dariusz Kiełbasa zajął 19 miejsce OPEN mężczyzn i 2 miejsce w kategorii służby mundurowe.

Sylwia Sikora odniosła największy sukces ponieważ trzy razy stawała na podium. Zajęła 3 miejsce OPEN kobiet, 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej i 1 miejsce wśród kobiet reprezentujących służby mundurowe. Serdeczne gratulacje dla gąbińskich biegaczy!

zdjęcia: zmierzymyczas.pl, Gąbin Biega